Number one în „Topul Proștilor”. Cum s-a autodenunțat Poliției un hoț… întrece orice imaginație!





Ovidiu Domnişor, din localitatea Beneşti a fost autorul unei întâmplări memorabile, autodenunţându-se la poliţie, prin intermediul numărului e urgență 112, de frica stafiilor. În luna aprilie 2013, în toiul nopţii bărbatul a spart mai multe boxe din subsolul unui bloc din centrul Vasluiului, de unde a furat diverse bunuri cu care a umplut un rucsac, după care s-a oprit într-una din boxe pentru a bea o sticlă cu vin. La un moment dat, bărbatului i s-a părut că aude zgomote ciudate şi, de frică, a sunat la 112 pentru a cere sprijinul poliţiştilor spunând că boxa în care a intrat pentru a lua nişte borcane cu murături se aud zgomote ca de fantome şi se teme să mai iasă. „Poliţiştii deplasaţi la locul indicat l-au găsit pe tânăr aşteptând cuminte într-una din cele şapte boxe în care intrase, pe rând, prin efracţie. Pe numele suspectului s-a întocmit dosar penal pentru tentativă de furt calificat, având în vedere că rucsacul cu bunurile sustrase a fost găsit asupra lui”, a declarat purtătorul de cuvânt al IPJ Vaslui, Mihaela Ştraub.
Comentariile portalului
Dragoș Vâlcu? „Am căutat și un finanțator care urma să susțină financiar proiectul și ne-am asociat cu Dragoș Vâlcu, persoană cu afaceri în zona de (...)
Aici e vorba despre biserici, nu despre presă. Iar definiția extremismului, conform Dicționarului Explicativ al Limbii Române înseamnă: „Atitudine, a unor curente, mișcări, persoane politice (...)
Mizerii. Cine decide cine e extremist? Presa??? Hai mah lasi.