Mai sunt 545 îmbolnăviți cu Covid în județ, cu patru mai puțini față de ieri

110 noi infectări, 113 vindecări și un deces corelat cu Covid-19, în ultimele 24 de ore, în județul Arad.
În această dimineață, conform raportării Centrului Județean de Coordonare și Conducere a Intervenției, cuprinzând date furnizate de Direcția de Sănătate Publică a Județului Arad, la nivelul Județului Arad erau înregistrate următoarele valori ale infecției cu virusul SARS-CoV-2:
– Număr total de infectări de la începutul pandemiei până astăzi*: 66326 (conform DSP)
– Număr de infectări de la ultima raportare*: 110 (conform DSP)
– Număr total de persoane vindecate de la începutul pandemiei până astăzi: 63975
– Număr persoane vindecate de la ultima raportare: 113
– Număr total de persoane decedate de la începutul pandemiei până astăzi: 1806
– Număr persoane decedate de la ultima raportare: 1
– Număr total cazuri active în prezent: 545
– Număr persoane internate în spital (izolare): 139
– Număr persoane în izolare la domiciliu (infectate): 406
– Număr persoane în carantină (contacți ai persoanelor infectate): 499
* Numărul total de infectări, respectiv cel al infectărilor de ultima raportare, diferă în cazul raportărilor DSP Arad/INSP (Institutul Național de Sănătate Publică) din cauza orelor diferite de raportare/preluare a datelor din aplicația informatică folosită de cele două instituții.
SITUAȚIE CAZURI COVID-19 ÎN JUDEȚUL ARAD, 08.03.2022
Sursa: alerte.ms.ro, la data de 08.03.2022, ora 10:10
Comentariile portalului
Este adevarat, starea gazonului este execrabila (si nu numai). Este adevarat, schimbarea gazonului se va putea face doar in pauza competitionala. Dar, serios, adversarii nu joaca pe acelasi gazon? Ba (...)
DACA VA ADUCETI AMINTE ACUM CEVA ANI, MARKO BELA PREAMAREA ,,POLITICA PASILOR MARUNTI",CASA NU SE PRINDA PROSTIMEA DE CEA CE FAC.
De la ,,ziaristii" din Arad nu mai trebuie să avem nici un fel de așteptări, nu vezi un articol critic cu dezvăluiri la adresa administratiei locale, sunt (...)