joi, 28 martie, 2024

Mamma Mia a câștigat la Giarmata! Becicherecul Mic a egalat Sebișul în fruntea Ligii a 3-a

de Lucian Dănilă | 31 octombrie 2014, 6:33 PM | Sport

0

Nuova Mamma Mia Becicherecul Mic este lider în Liga a 3-a, la egalitate cu Național Sebiș, după ce a câștigat în această după amiază cu scorul de 2-1 pe terenul formației Millenium Giarmata! Mamma Mia a egalat la puncte pe Național Sebiș, 21, în timp ce Giarmata cu 19 puncte a coborât un loc, fiind cel puțin până maine pe poziția a treia.

La derby-ul bănățean al ligii a treia dintre Giarmata și Becicherecul Mic au asistat aproximativ 200 de spectatori, conform celor de la portalul sporttim.ro. Jurnaliștii au fost scoși din incinta terenului pentru că, spune observatorul, nu au fost incluși pe foaia de joc!

Pentru Mamma Mia au marcat Luță în minutul 8 și Toma în minutul 31. Gazdele de la Giarmata au marcat în minutul 88 prin Gideon, un gol contestat de oaspeți după ce în prealabil portarul a fost faultat.

Etapa viitoare Millenium evoluează la Hunedoara, în timp ce Mamma Mia joacă acasă cu Minerul Mehedinți. Într-un alt meci, la Motru, Minerul – Vulturii Lugoj 0-0, rezultat final.

Mâine, UTA are șansa să urce pe locul al treilea dacă învinge pe tern propriu pe Știința Turceni.

Arbitrul central al întâlnirii a fost arădeanul Mircea Ardelean.

CS Millenium: 1. George Păduraru – 17. Cristian Dancia – cpt., 4. Roberto Artimon, 94. Ionel Mihuța, 21. Cristian Fara, 10. Marian Fuchs, 18. Deian Sorescu, 9. George Beloescu, 19. Anagor Ifeanji, 16. Andrei Firan, 27. Abboulaie Diarra.

Pe bancă: 12. Darius Luca – 7. Romică Corlățeanu, 8. Paul Leonte, 11. Gideon Ajebitimi, 15. Sorin Oneț, 22. Ionuț Boldea, 5. Răzvan Leucă.

CS Nuova Mamma Mia: 12. Andrei Filip – 2. Bogdan Miheț, 4. Laurențiu Telescu – cpt., 5. Marius Toma, 18. Dumitru Negruț – 6. Costel Zurbagiu, 8. Vasile Luță, 10. Zoran Radu, 11. Dan Perju-Silaghi – 15. Alexandru Costea, 17. Bogdan Steop.

Pe bancă: 1. Alin Culda – 3. Andrei Hodiș, 13. Mihai Hecsko, 14. Branimir Ștefanovici, 16. Cosmin Mancaș, 19. Alexandru Postolache, 20. Flavius Cioancă.

Arbitri: Mircea Ardelean (Arad) – Rareș Lakatos, Bogdan Gireadă (Oradea).