Update 6LIVE: Pâncota – FC Caransebeș 5 – 1

de Lucian Dănilă | 11 octombrie 2014, 11:24 AM | Sport

0

UPDATE – Minutul 87: Petrică Huțanu face 5 – 1 cu un șut la vinclul din interiorul terenului, după o pasă primită de la Pantea.

UPDATE – Minutul 84: Artean a executat o lovitură liberă de la 30 de metri, care l-a prins nepregătit pe portarul Irimia și a marcat pentru 4 la 1.

UPDATE – Minutul 57: Huțanu primește o minge la 16 metri și, singur cu portarul Făiniș (intrat în locul lui Coca în minutul 52), trimite mingea pe sub acesta pentru 4 la 0.

UPDATE – Minutul 49: Un atac al Pâncotei pe partea dreaptă, mingea a ajuns la Pantea (intrat în locul lui Cuedan), acesta a centrat în careu, de unde Alin Mihai a trimis în poarta adversă (3 – 0).

UPDATE – Minutul 47: O lovitură liberă din terenul Pâncotei, Lengyel a trimis o minge lungă, Alin Mihai a deviat cu capul spre Huțanu în banda dreaptă, acesta a centrat în fața porții, de unde „Bebe” Mitu, singur pe 6 metri, a trimis pe lângă portarul oaspeților în poartă.

UPDATE – La pauză: După golul gazdelor, echipa din Caransebeș a ieșit mai mult la joc, controlând meciul la mijlocul terenului. echipa lui sorin bălu chiar și-a creat două situașii de gol, ambele ratate de Ologu. cele douăp formatii au intrat la vestiare cu pancota in avantaj.

Minutul 15: Șoimii Pâncota a început practic în avantaj jocul de pe teren propriu cu Caransebeș. Încă din minututl 1, Lengyel a marcat cu câlcâiul din fața porții în urma unei lovituri libere executate de Flavius Cuedan. Astfel, echipa lui Dan Cuedan a început perfect jocul și în minutul 10 putea să majoreze avantajul, dar lovitura de cap a lui Remus Lung a trecut puțin peste transversal.

Formaţii oficiale:

Şoimii Pâncota: 1. Irimia – 19. Maghici, 17. Lung, 4. Lengyel, 16. Siminic – 3. Polgar, 14. Cuedan, 5. Suciu, 6. Huţanu – 10. D. Mitu,9. A. Mihai. Rezerve: 34. Paşcalău, 88. Pantea, 18. Cruşoveanu, 30. Dubeştean, 8. Sălăjan, 11. Băd, 20. Viţu

CS Caransebeş: 22. Coca – 69. Busu, 5. Barbu, 12. Goşa, 3.Manea – 20. Ologu,  18. Artean, 17. Negoescu, 16. Făiniş – 9. Gafiţa, 87. Suru. Rezerve: 93. Rusu – 4. Muscă, 6. Dicu, 8. Dârvaru, 10. Poiană, 23. Preup, 77. Săulescu

Arbitri: Dumitrică Omar (Craiova) – Ovidiu Aruşoaie (Piatra Neamţ), Adrian Vornicu (Botoşani). Rezervă: Dorin Voina (Reşiţa).

Observatori: Ştefan Szilaghi (Satu Mare), Valer Vancea (Oradea)