La un pas de tragedie după ce un TIR a fost scăpat de sub control la Takata (foto)





Știri Arad. O întâmplare petrecută miercuri seara în curtea multinaționalei Takata din Arad putea deveni una tragică, după ce un camion a fost scăpat de sub control, izbindu-se violent de un gard.
Astfel, sursele noastre spun că un camion care transporta materiale de la magazia celor de la Manitoba la magazia internă a celor de la Takata – partea de centuri – a demarat în trombă, după ce șoferul a lăsat remorca la rampa de descărcare, oprindu-se chiar în gardul de lângă porțile rotative prin care, peste doar câteva zeci de minute, aveau să treacă aproape 2.000 de angajați, unii ieșind din schimbul 2, alții intrând în schimbul 3.
Momentan nu știm care sunt cauzele care au dus la acest accident, dar vom reveni pe măsură ce vom afla noi informații.
Comentariile portalului
Plangere la Politie si smardoiasul sa faca o vizita la Beciul Domnesc.
Cu mare regret am observat că nu ne mai frecventați.... din păcate, ceea ce nu ați înțeles la momentul în care a început să vă jignească (...)
Dacă are acceptul lui Falcă acest individ crede că poate să facă orice îl taie capul trebuie demolată această construcție ilegală și o amendă care să l usture chiar ș (...)