La mulţi ani frumoşi mamelor… iubitelor femei din lumea-ntreagă!
Fizic, n-am fi existat niciunul dacă n-ar fi fost ele… metafizic, poate – dar la ce ne-ar fi folosit? E o imposibilitate să pricepi lumea fără femei. Femeia e jumătatea lumii plus unul: cel căruia îi dă viaţă pentru ca specia să perpetueze. E majoritatea – nu absolută, dar decisivă – a oricărui plen. E secretul fericirii. Da… e şi secretul depresiei, al geloziei, al războaielor – dar astăzi, de Ziua Oficial-Internaţională a Femeii, 8 Martie cu majuscule… să uităm de tot şi să admitem că iubim Femeia în general cum ne iubim mamele în special…
La mulţi ani fumoşi împreună!
Redacția


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)