L-au prins beat la volan, cu o alcoolemie ce-i va aduce dosar penal
Știri Arad: În cursul zilei de ieri, poliţiştii arădeni au prins în trafic un bărbat care conducea în stare de ebrietate.
Bărbatul se deplasa pe Calea A.Vlaicu într-un autoturism marca Opel Calibra. La testarea cu aparatul etilotest, a rezultat că acesta avea o alcoolemie de 0,85 g/ml, alcool pur în aerul expirat.
Un asemenea nivel al alcoolemiei duce la întocmirea unui dosar penal. Conform procedurilor, conducătorul autoturismului a fost condus la Spitalul Clinic Județean Arad în vederea recoltării de probe biologice care să stabilească cu exactitate nivelul alcoolemiei.
















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)