Alexander Zverev a câștigat Turneul Campionilor după ce a trecut de Medvedev

Germanul Alexander Zverev, locul 3 ATP, a câştigat, duminică, Turneul Campionilor, învingându-l în finala competiţiei de la Torino pe rusul Daniil Medvedev, numărul 2 mondial.
Zverev s-a impus cu scorul de 6-4, 6-4, într-o oră şi 15 minute. Germanul a mai triumfat la turneul de sfârşit de an în 2018. În semifinale, Zverev a trecut în trei seturi, 7-6, 4-6, 6-3 de principalul favorit, sârbul Novak Djokovic.
La dublu, trofeul a fost câştigat de francezii Nicolas Mahut şi Pierre-Hugues Herbert, care au învins în finală echipa Rajeev Ram/Joe Salisbury (SUA/Marea Britanie), scor 6-4, 7-6 (0). Mahut şi Herbert s-au mai impus la Turneul Campionilor în 2019.
Comentariile portalului
👏👍
"Stimabilă" Primărie, ce-ar fi dacă procedurile astea birocratice (multe dintre ele cu o utilitate discutabilâ...), s-ar face ÎNTR-UN RITM MAI ALERT ?!🤔. . Asta dacă vreți ca viitorul costructor să (...)
mUTA să joace pe ICRTI...