Întreruperi de curent programate între 6 și 10 februarie, la Arad și alte localități din județ

Compania E-Distribuție anunță o serie de întreruperi de curent care sunt programate în municipiul și județul Arad, pe parcursul următoarei săptămâni.
„E-Distribuţie Banat a redus pe cât posibil numărul întreruperilor programate pentru buna administrare și funcționare a rețelei de distribuție a energiei electrice, pentru a minimiza disconfortul clienților. Lucrările au fost reduse la cele care sunt necesare.
Regretăm neplăcerile resimțite de clienți în cazurile în care aceste lucrări, efectuate pentru a preveni eventuale probleme în alimentare, perturbă temporar activitățile acestora.
Următoarele întreruperi se vor realiza pentru a asigura capacitatea rețelei de a funcționa și alimenta clienții în bune condiții”, transmite compania.
Luni, 6 Februarie 2023, între 09:00 – 17:00: Arad, str Avrig bl B, bl B1.
Marţi, 7 Februarie 2023, între 09:00 – 15:00: Arad, str Crasna, Egalitatii, Ardealului, D. Cantemir, Arcasilor;
iar între 09:00 – 17:00: Agrisu Mare(p) și Arad, str Cocorilor, Inului, Pelinului, Artileriei, C.Victoriei.
Miercuri, 8 Februarie 2023, între 09:00 – 17:00: Chereluș (p) și Arad, zona Micalaca balastiera, pompe ANIF, str Brandusei,Panselei, Capsunilor, Caprioarei, Iasomiei.
Joi și vineri, 9 – 10 Februarie 2023, între 09:00 – 17:00: Chereluș (p), Șicula (p), IAS Vișnic și Arad, str. Pacurarilor cartier rezidențial „Lia Ardelean”.
Comentariile portalului
Edilii aradeni nici nu stiu ce inseamna parcare subterana,iar pentru a gasi Oradea,studiaza harta....
Aradenii care locuiesc in zona Parneava, Piata Pompierilor, Piata Catedralei stiu de existenta acestor sisteme de canalizare, nu e deloc o necunoscuta. Vorbesc de batranii de peste 80 de ani si (...)
Nu că vă consolează cumva răspunsul, dar au renunțat la parcarea subterană înainte să se fi putut folosi de pretextul ăsta :P