vineri, 19 aprilie, 2024

Ineul, la a doua victorie din campionat! A câștigat la Mehedinți

de Lucian Dănilă | 31 octombrie 2014, 6:47 PM | Sport

0

CS Ineu a reușit cea de-a doua victorie din actualul sezon, 2-0 pe ternul formației Minerul Mehedinți. Este prima victorie în deplasare pentru ineuani, și, totodată, este pentru prima dată când gruparea din Ineu nu a primit gol în prima repriză a unui meci disputat în deplasare în acest sezon.

Golurile formației antrenate de Cristian Sculici au venit după pauză. Primul l-a reușit Purece cu un șut de la 16 metri în minutul 65, iar al doilea gol a venit în ultimul minut, atunci când Georgiu a scăpat singur cu portarul Lascu și a trimis mingea pe lângă acesta.

În urma acestei victorii, CS Ineu rămâne pe penultimul loc, 12, dar egalează la puncte pe Știința Turceni și pe Minerul Motru, toate trei cu câte șase (6) puncte. Pe ultima poziție rămâne ACSVM Craiova cu 3 puncte.

Minerul: Lascu – Iordache, Marinaș, Petrache, Merluță – Prundeanu, Dragotescu, Stanciu, Ștefan – Manda , Boboescu

CS Ineu: Bak – Bun (46 Boldiszar), Bilia, Tudoroiu, Talapaș – Tomuț, Stănaia – Kocsis, Purece (73 Hrezdac), Șulumberchean (63 Cotoc) – Georgiu

Arbitri: Răzvan Drăgoi – Alexandru Filip, Alin Botaș (toți din Timișoara). Observatori FRF: Florin Duinea (Craiova) și Romeo Malac (Timișoara)