Incidente la meciul arbitrat de arădeanul Hațegan la Istanbul. Un suporter i-a spart capul unui jucător de-al lui AS Roma

de - | 29 noiembrie 2019, 8:14 AM | Sport

0

Ovidiu Hațegan(foto: Captură Digi Sport)

Mijlocașul Lorenzo Pellegrini s-a ales cu capul spart în meciul Istanbul Başakşehir – AS Roma, scor 0-3, după ce o monedă aruncată de un suporter l-a nimerit în plin.

Arbitrul arădean Ovidiu Hațegan s-a aflat la centru în acest meci, iar după incidentul cu Pellegrini a fost nevoit să întrerupă jocul pentru aproximativ șase minute.

Totul s-a întâmplat în minutul 53, la scorul de 3-0 pentru AS Roma. Pellegrini se pregătea să execute o lovitură de la colțul terenului, dar s-a oprit brusc și a făcut semn că a fost lovit în cap. Ovidiu Hațegan s-a dus imediat în zona jucătorului, după care i-a cerut crainicului să-i avertizeze pe fanii gazdelor că va suspenda partida.

Citește mai multe și vezi imaginile cu întâmplarea nefericită cu un singur click aici: DigiSport.ro.