Incendiu puternic la intrare în Căpruța! A ars un TIR și s-au auzit explozii (Video exclusiv)





Știri Arad. Inspectoratul pentru Situații de Urgență „Vasile Goldiș” a județului Arad a trimis de urgență un echipaj de intervenție pe DN7 unde în urmă cu câteva minute a luat foc un autotren.
Potrivit primelor informații, se pare că autotrenul era încărcat cu vopsea, iar incidentul s-a produs la intrarea în localitatea Căpruța dinspre Săvârșin. Momentan nu se știe ce anume a provocat focul sau dacă există vreo victimă. DN 7 este blocat pe ambele sensuri.
Martorii care ne-au trimis si filmul spun ca s-au auzit mai multe explozii.
foto/video – A.K
Update ora 20:00 – Traficul este în continuare blocat. Imaginea de mai jos a fost postată de un internaut pe grupul de facebook Radar ARAD, care se află în aceste minute în zonă.
Update ora 21:00 – ISU Arad a anunțat că autotrenul încărcat cu vopsea și alte produse din mase plastice a luat foc în mers in partea din spate, la remorcă. La fața locului a intervenit Secția Bârzava, Garda nr.1 de intervenție Bârzava cu 2 autospeciale de stingere cu apă și spumă, 1 ofițer și 7 subofițeri.
După aproximativ o oră și jumătate de la incident, traficul este în continuare blocat. Imaginea de mai jos a fost postată de un alt internaut tot pe grupul de facebook Radar ARAD.
Comentariile portalului
Nu vă grăbiți cu aprecierile . Măsura care va restabili pentru totdeauna echilibrul bugetar încă nu a fost luată. Ea a fost doar dezvăluită de Ghighi Bejan (...)
Care e fenta? Ultrasul Zoli își încoarda muschii și -si ia numele altora.
#Francisc Zoltan Bun venit în România onestă ! Unii încep să se prindă de fentă. Alții persistă în prostie și sunt convinși că e bine ce se întâ (...)