Încă 197 de cazuri noi în județul Arad. Cât este rata de infectare

În această dimineață, conform raportării Centrului Județean de Coordonare și Conducere a Intervenției, cuprinzând date furnizate de Direcția de Sănătate Publică a Județului Arad, la nivelul Județului Arad erau înregistrate următoarele valori ale infecției cu virusul SARS-CoV-2:
– Număr total de infectări de la începutul pandemiei până astăzi*: 44588-DSP
– Număr de infectări de la ultima raportare*: 197–DSP
– Număr total de persoane vindecate de la începutul pandemiei până astăzi: 41371
– Număr persoane vindecate de la ultima raportare: 96
– Număr total de persoane decedate de la începutul pandemiei până astăzi: 1681
– Număr persoane decedate de la ultima raportare: 0
– Număr total cazuri active în prezent: 1536
– Număr persoane internate în spital (izolare): 88
– Număr persoane în izolare la domiciliu (infectate): 1448
– Număr persoane în carantină (contacți ai persoanelor infectate): 321
*Numărul total de infectări, respectiv cel al infectărilor de ultima raportare, diferă în cazul raportărilor DSP Arad/INSP (Institutul Național de Sănătate Publică) din cauza orelor diferite de raportare/preluare a datelor din aplicația informatică folosită de cele două instituții.
SITUAȚIE CAZURI COVID-19 ÎN JUDEȚUL ARAD, 15.01.2022
Comentariile portalului
Nu credeam ca se poată concesiona și istoria! Maine poimâine Ardealul Nou va fi cu proprietari noi cum sugestiv se intitulează această firmă. Țara asta este sortită dezintegrarii și (...)
Don Falcone este 100% infractor nedovedit.....
Pupaza aia de Alexandra, este cea mai proasta moderatoare de la Realitatea plus TV! Festivista pana in chilotei, a laudat *realizarili* aradene (care nu exista), uitand probabil ca din cei (...)