Încă 18 cazuri noi în Arad, totalul fiind de 169. Cât este rata de infectare





În această dimineață, conform raportării Centrului Județean de Coordonare și Conducere a Intervenției, cuprinzând date furnizate de Direcția de Sănătate Publică a Județului Arad, la nivelul Județului Arad erau înregistrate următoarele valori ale infecției cu virusul SARS-CoV-2:
Număr total de infectări de la începutul pandemiei până astăzi*: 24040-DSP
Număr de infectări de la ultima raportare*: 18–DSP
Număr total de persoane vindecate de la începutul pandemiei până astăzi: 22893
Număr persoane vindecate de la ultima raportare: 7
Număr total de persoane decedate de la începutul pandemiei până astăzi: 978
Număr persoane decedate de la ultima raportare: 1
Număr total cazuri active în prezent: 169
Număr persoane internate în spital (izolare): 58
Număr persoane în izolare la domiciliu (pozitive): 111
Număr persoane în carantină: 289.
*Numărul total de infectări, respectiv cel al infectărilor de ultima raportare, diferă în cazul raportărilor DSP Arad/INSP (Institutul Național de Sănătate Publică) din cauza orelor diferite de raportare/preluare a datelor din aplicația informatică folosită de cele două instituții.
SITUAȚIE CAZURI COVID-19 ÎN JUDEȚUL ARAD, 31.08.2021
Comentariile portalului
Ți-a spus că își ia un consultant fizician? Daca câștigă duetul Scrantitul+Golanul urmau vremuri ușoare🤣
Pentru matricsi și alți limacși Așteptați, ce aveți altceva de făcut, daca nu ați fost în stare să vă luați tara înapoi 🤣
Noua guvernare (coordonată de un matematician care-și va trage un consultant fizician) va face o Românie care va semăna cu freza lui Nicușor. Deja se anunță " (...)