Imperio s-a blocat! Un șofer arădean s-a pus stavilă în fața noului tramvai :) (FOTO)
Știri Arad. Nu trece nicio zi fără să aflăm câte o știre nouă despre indisciplina șoferilor în trafic. În seara aceasta nu am avut parte de niciun accident – Doamne ferește de vreunul – dar o victimă tot a fost. Personalizată, e drept, pentru că e vorba despre noul tramvai Imperio.
Opelul din imagine a fost pus stavilă în fața tramvaiului cumpărat în acest an de Primăria Arad, astfel că circulația tramvaielor a fost blocată oareșce timp. Despre șoferul Opelului nu știm nimic, dar probabil se va alege, dacă nu a și făcut-o deja, cu o amendă frumușică. Nu că nu ar merita…
Aaah… Unde s-a întâmplat? Evident, în Piața Avram Iancu…
FOTO: I.D.

















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)