Hoțul de metale a fost prins. A furat uși, schele, rafturi și scări metalice… și o bucată de șină





Poliţiştii de la Secția nr. 1 de poliţie au depistat în flagrant un bărbat care avea asupra sa, mai multe bunuri suspectate că provin din furt.
S. ION de 46 ani, din judeţul Timiş, a fost depistat de către poliţişti, în jurul orelor 20.15, el fiind bănuit că ar fi sustras din incinta unei hale din Arad, de pe strada Câmpurilor, 4 uși metalice, o schelă metalică, 3 scări metalice de aproximativ 3,5 m, o bucată șină cale ferată de aproximativ 1 m , 4 rafturi metalice și alte componente metalice.
Prejudiciul în valoare de 2000 lei a fost recuperat, iar pe numele bărbatului a fost întocmit un dosar de cercetare penală sub aspectul săvârșirii infracțiunii de furt.
Comentariile portalului
Buna seara tuturor!Sunt un om care a avut ocazia sa stea de vorba cu Domnul Bolojan. Impresia a fost un om deosebit, cu picioarele pe pămînt, știind (...)
Eu nu cred că trebuie să ne facem probleme. Din câte știu eu romul la 40 de grade nu e inflamabil.
Ce festival bre? Aici se vorbea de caniculă. Iar ai făcut insolație?