Hoțul care a spart o mașină pe strada Dornei a fost prins
Comunicat. Polițiștii Biroului de Investigații Criminale au identificat un tânăr, bănuit de furt din auto.
În urma investigațiilor efectuate, polițiștii au identificat un arădean de 23 de ani, care, în noaptea de 13/14 ianuarie a.c., ar fi forțat încuietoatea unui autoturism parcat pe strada Dornei, din care ar fi sustras mai multe bunuri.
Tânărul este cercetat pentru furt calificat, polițiștii continuând documentarea activității infracționale a acestuia.
Recomandările IPJ Arad:
• NU lăsați la vedere, în interiorul mașinii, obiecte de valoare (telefoane mobile, dispozitive GPS, camere de filmat, laptopuri, portmonee, poșete), chiar dacă lipsiți pentru scurt timp;
• NU lăsați la vedere (sau în torpedou) documente personale sau ale autoturismului;
• În stațiile PECO, NU lăsați autoturismul neasigurat în timpul achitării contravalorii combustibilului;
• NU lăsați geamuri deschise sau întredeschise dacă părăsiți autoturismul, chiar și pentru scurt timp;
• Inscripționați numărul de înmatriculare al autoturismului pe obiectele ușor demontabile (casetofoane, oglinzi, baterie etc);
• Asigurați-vă că portierele s-au închis atunci când părăsiți mașina și acționați închiderea centralizată.


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)