Halep a învins-o pe Ajla Tomljanovic, calificându-se în sferturile de finală ale turneului WTA Adelaide
![](https://specialarad.ro/wp-content/uploads/2019/08/halep.jpg)
![](https://specialarad.ro/wp-content/uploads/2023/02/Special-Arad-Google-News-mobile.webp)
![](https://specialarad.ro/wp-content/uploads/2017/12/Special-Arad-Google-News.webp)
![](https://specialarad.ro/wp-content/uploads/2017/12/Special-Arad-BlueSky-mobil.webp)
![](https://specialarad.ro/wp-content/uploads/2017/12/Special-Arad-BlueSky.webp)
Simona Halep (4 WTA) a disputat marți, la WTA Adelaide, primul meci din acest an la simplu. Românca a trecut în două seturi de australianca Ajla Tomljanovic (52 WTA), scor 6-4; 7-5. Meciul a durat o oră și 38 de minute, potrivit Mediafax.
Halep a excelat pe primul serviciu (peste 65%) și cu un procentaj al punctelor câștigate (73%). În primul set, a făcut două break-uri, a cedat o singură dată și a închis la 4. În partea a doua echilibrul s-a păstrat până pe final. După două break-uri de fiecare parte în debut, egalitatea s-a rupt în prelungiri. La scorul de 6-5, Halep a înregistrat un break și a închis cu 7-5.
Simona Halep va juca în sferturile de finală împotriva învingătoarei din partida Aryna Sabalenka (Belarus; 12 WTA) – Bernarda Pera (SUA; 70 WTA).
sursa: Mediafax.ro
Comentariile portalului
Eu nu am văzut mizerie in spital și nici de personal care pretinde spaga nu am auzit. E ușor să arunci cu noroi.
==BA CIONCA BA -- TE VAITZI IN LOC SA FACI TREABA == ASA SE INTAMPLA DACA TE AI INCONJURAT DE (cenzurat de redacție) DE PARTID SI RUDE (cenzurat de redacț (...)
Sincer, cam aberant, dacă e așa cum s-a povestit aici. Adică vine la tine să-ți f***ă muierea, nu vrea să plece, îi aplici o corecție și-l (...)