Hakim Abdallah i-a pus gând rău lui Dinamo! Atacantul malgaș vrea primul gol împotriva fostei echipe
Vineri seară, de la ora 21:30, „Arena Națională” va fi scena meciului Dinamo – UTA! În centrul atenției se află Hakim Abdallah (27 de ani), atacantul malgaș care de trei etape joacă pentru UTA, și o face bine, după ce debutul campionatului l-a prins la Dinamo.
Abdallah, integralist în toate aceste meciuri și deja cu un assist în cont, caută să înscrie primul său gol pentru arădeni chiar împotriva fostei sale echipe. „Vineri vom juca împotriva Dinamo, suntem încrezători că vom scoate un rezultat bun. Nu am ce ponturi să dau despre ei, antrenorul nostru știe cel mai bine”, a declarat atacantul, cu aer relaxat.
Cu un discurs aproape de cel al legendarului fotbalist italian Gennaro Gattuso, actualul selecționer al Squadrei Azzura, Abdallah spune că pentru el fotbalul nu e presiune, ci pasiune: „În afara stadionului este presiune, dar pe teren este doar fotbal. Sunt atacant, vreau să marchez și dacă o voi face contra lui Dinamo, voi ajuta clubul meu să câștige.”
Fanii „câinilor” pot reacționa cum vor, dar Abdallah promite respect: „Am petrecut clipe frumoase la Dinamo, dar și mai puțin frumoase. Din partea mea va fi întotdeauna respect.”
Antrenorul UTA-ei, Adrian Mihalcea, îl laudă pe malgaș: „Pentru echipă, pentru mine, este un jucător important. Are o ambiție aparte și interpretează foarte bine antrenamentele și jocul. Dacă își menține ritmul acesta, e foarte bine.”
După startul perfect în SuperLigă, Abdallah și colegii săi se simt încrezători, dar rămân cu picioarele pe pământ: „Oricine poate bate pe oricine. Noi trăim momentul acesta bun, suntem umili și concentrați pe fiecare meci.”
Urmărește Special Arad și pe Google News, Twitter, LinkedIn și Instagram!
Comments are closed.
















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)