Rețeaua de gaze naturale din Fântânele se extinde spre Tisa Nouă





Administrația locală din comuna Fântânele a solicitat Consiliului Județean Arad dreptul de trecere pentru utilități asupra unor terenuri aflate în proprietatea instituției județene. Aceste terenuri se află în zona drumului județean DJ 682 A, care leagă centrul de comună de satul aparținător, Tisa Nouă.
Acordarea acestei facilități este necesară pentru dezvoltarea rețelei de gaze naturale a comunei spre Tisa Nouă.
Este un proiect finanțat prin Programul Național de Investiții „Anghel Saligny”, valoarea acestuia fiind de 4 milioane de lei, anunță Consiliul Județean Arad.
Comentariile portalului
Bună sau cum e Bună asta cu Parchetul se sesizează din oficiu :))) Parchetul administrează doar probele împotriva ta nimic pro deci lăsăm instanțele să judece, ele sunt î (...)
Bună sau rea, Din câte cunosc eu, fostul proprietar Lazăr/Sohne a început reconstruirea clădirii pe interior cu mulți anii în urmă când a schimbat (...)
Este o mare prostie,ca inainte de 89 toate constructiile din ferme erau acoperite cu placi de azbociment,si sa vii acum sa sanctionezi de dragul publicitatii acest aspect este o (...)