Gara din Sântana – o țigănie horror care demonstrează, cu probe, cât suntem de „civilizați”!…
Fotografiile (pe care le-am împrumutat de la o doamnă localnică, ce și le-a postat ieri pe Facebook) vorbesc de la sine… comentariile sunt aproape superflue. Nu cred că veți găsi, oricât de „dresat” ați fi într-ale apărării sistemului, explicații logice, scuze la adresa autorităților centrale sau regionale sau argumente coerente ale atitudinii de „mă doare-n bască” a autorităților locale, față de această stare de fapt. Nu ai nicio scuză să lași o gară să arate așa!
Aaa! Și să nu uităm… Sântana e oraș! „Civilizat de nemții sași ….ăăă… șvabi”… Locul de baștină a unui laureat de Premiu Nobel… Nod de cale ferată…
Oribil… un coșmar!


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)