Fugărit de polițiștii din Ineu, un tânăr care conducea beat a ajuns cu mașina în șanț
Comunicat. Ieri, 25 decembrie a.c, polițiștii Secției 5 Poliție Rurală Ineu au procedat la oprirea regulamentară a unui conducător auto, pe D.J. 709, pe raza localității Seleuș, dar care nu s-a conformat semnalului de oprire. Având în vedere acest fapt, polițiștii au procedat la urmărirea acestuia pe D.J. 709, direcția Seleuș –Șicula, iar șoferul, din cauza faptului că nu a adaptat viteza de deplasare, a părăsit partea carosabilă într-o curbă la stânga, intrând în șantul din partea dreaptă a direcției sale de mers.
În urma verificărilor, s-a constatat că este vorba despre un bărbat de 27 de ani din Pâncota, aflat sub influența băuturilor alcoolice. Fiind testat cu aparatul alcooltest, a rezultat o îmbibație alcoolică de 1,01 mg./l. alcool pur în aerul expirat. Conform procedurii, s-a dispus recoltarea de probe biologice în vederea stabilirii cu exactitate a alcoolemiei.
Pe numele bărbatului a fost întocmit un dosar de cercetare penală.
Imagine cu rol ilustrativ

















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)