Florin Bratu, aproape de a fi numit noul selecționer al României U21





FRF e gata să îl angajeze pe ex-dinamovistul Florin Bratu ca selecționer al lotului sub 21 de ani, după Rădoi și după Mutu.
Federația a amânat angajarea unor selecționeri pentru loturile U21 și U20 ca să economisească banii destinați salariilor dintr-o perioadă fără meciuri, scrie gsp.ro.
Pentru naționala sub 21 de ani, favoritul a devenit Florin Bratu, deși opțiunea inițială era Daniel Pancu. Bratu, 41 de ani, a mai fost în FRF ca selecționer U18.
El a câștigat campionatul juniorilor mari cu Dinamo, într-o finală cu Viitorul. Bratu a antrenat și pe Dinamo, dar a fost demis ca urmare a unui conflict cu Dan Nistor. A eșuat ca antrenor la mai multe echipe din Liga 2 cum ar fi Aerostar, Chiajna sau Turris.
Comentariile portalului
Tovarăși, mai un pic de răbdare și-n noaptea de anul nou vom avea voie doar să ciocnim un păhărel dă șampanie fără alcool, să câ (...)
Naționala României nu poate fi diferită față de societatea românească, e la fel de plină de impostură. Un antrenor ramolit care a adunat niște jucători (...)
== POCNITORILE -- DISTRACTZIA PROSTILOR SI A SARACILOR == CEA MAI IEFTINA DISTRATZIE == MANIFERE ==