sâmbãtã, 20 aprilie, 2024

Farul Constanța, victorie clară cu FC Voluntari! Petre și Purece, printre marcatori

de Lucian Dănilă | 12 februarie 2022, 5:19 PM | Sport

0

​Farul Constanţa, echipa antrenată de Gică Hagi, s-a impus cu scorul de 3-0 împotriva formației FC Voluntari. Meciul a avut loc în etapa a 26-a din Liga 1.

Cei doi fotbaliști arădeni din lotul lui Gică Hagi se află pe lista marcatorilor. Adrian Petre a deschis scorul în minutul 15, Moldoveanu, fotbalistul sosit de la Dinamo a majorat avantajul în minutul 72, pentru ca arădeanul Purece să închidă tabela în minutul 86 când a marcat pentru 3-0.

În minutul 58, Adrian Petre a ratat un penalty obținut tot de el.

În urma acestui rezultat, Farul a acumulat 39 de puncte și se află pe locul 6 (la egalitate cu CSU Craiova, de pe locul 5). De cealaltă parte, FC Voluntari rămâne pe locul 3, cu 43 de puncte. Farul are de disputat și o restanță cu Academica Clinceni.

Ieri, Adrian Petre, fostul atacant al echipei UTA, a împlinit vârsta de 24 de ani.