Fără milă: ACS Șoimii Șimand vs. Inter Gheorgheni 10-1, în play-out-ul ligii secunde de futsal





În prima rundă din play-out-ul ligii secunde de futsal, ACS Șoimii Șimand s-a impus cu categoricul scor de 10-1 (5-0) în fața „lanternei” roșii, Inter Gyergyo Gheorgheni.
Formația harghiteană a punctat la scorul de 7-0, prin Csiki, în timp ce echipa pregătită de Daniel Mărcuș și Dumitru Buruiană a înscris pe lista marcatorilor nu mai puțin de 9 jucători: Cheta (2 reușite), Ciornei, Mărcuș, Haloș, An. Cordoș, Onaca, Cl. Ujoc, Albu și C. Covaci.
Șimandul a contat pe un lot format din: Florin Năstase – Andrei Haloș, Andrei Cordoș, Florian Albu, Alin Ciornei, Claudiu Ujoc, Dominic Cheta, Daniel Mărcuș, Ciprian Covaci, Ianis Ioniță, Răzvan Cordoș, Andrei Trif, Vlad Vatamanu și Laurențiu Onaca.
Următoarea rivală a arădenilor – lideri în play-out-ul Ligii 2 – va fi, tot la Șimand, Real Oltenia Craiova, în 13 aprilie. Ultimul joc direct a fost unul spectaculos, Șoimii impunându-se cu scorul de 12-7 (5-5).
Comentariile portalului
"Bolojan a atras atenția că actualul context – caracterizat de îndatorare ridicată, dobânzi mari și o ușoară recesiune" Îndatorarea asta ridicată cui i se datorează ? Nu cumva celor (...)
nu mai taiati, escrocilor!!
Wow, ce stire! Mandra ca sunt romanca desi e haos in tara. Stai, parca se si schimb situatia in tara, in special in justitie, cand citesc stirea asta!!!