Drumul Șepreuș – Cermei, închis până în 8 iunie





Comunicat. S-a prelungit perioada de închidere a drumului Șepreuș-Cermei cu încă o lună, până în 8 iunie 2025. Consiliul Județean a dat aviz favorabil solicitării constructorului, firma SC Inteco Holding SRL, cea care execută lucrările de modernizare pe acest tronson.
„Ne prezentăm scuze pentru disconfortul creat, dar închiderea temporară a drumului este necesară pentru a se realiza o lucrare de calitate”, afirmă reprezentanții Consiliului Județean Arad.
Tronsonul de drum Șepreuș-Cermei are o lungime de 7 kilometri și este modernizat din fonduri europene, accesate prin Programul Operațional Regional. Ruta ocolitoare este Șepreuș-Apateu-Berechiu-Șomoșcheș-Cermei.
Semnalizarea lucrărilor care se execută pe drumurile publice este obligatorie. Aceasta este însoțită pe timpul nopții de lămpi cu lumină galbenă intermitentă sau în cascadă și se efectuează de către executantul lucrărilor, cu avizul politiei rutiere, astfel încât să asigure deplasarea în siguranță a tuturor participanților la trafìc, conform reglementărilor în vigoare.
Citește și:
Au început lucrările de modernizare pe toate cele 5 tronsoane de drumuri din nordul județului Arad
Comentariile portalului
Atitudinea personagiilor publice surprinse in fotografii transmit un mesaj comun: “cainii latra, caravana trece”! Oricum ar fi ei se simt legitimati si mandrii; le plezneste obrazul si burdihanul de placere! (...)
Excelent! Felicitări, e încununarea unei cariere deosebite!
Tot o dau unii fanatizați de ai Piticului Pinocchio cu propaganda și manipularea. Mai, fanatizaților, se vede din satelit că omul nu e , din păcate, cu toate ț (...)