sâmbãtã, 20 aprilie, 2024

Dennis Man, un nou gol în Serie B! A intrat la pauză și a stabilit scorul final

de Lucian Dănilă | 13 septembrie 2021, 8:47 AM | Sport

0

Dennis Man a înscris ultimul gol al partidei pe care Parma a câștigat-o cu 4-0 pe terenul formației Pordenone, în etapa a 3-a din Serie B. Întors de la echipa națională, Dennis a început meciul pe banca de rezerve.

Dennis i-a luat locul lui Correia la pauză, când scorul era 0-2 prin reușitele lui Franco Vasquez, jucătorul sosit în vară de la Sevilla, și Juric, adus și el în această vară de la Hajduk Split. Fotbalistul arădean a avut o evoluție foarte bună, el fiind în alte două rânduri aproape de a marca. În primele trei etape, Dennis este la cea de-a doua reușită.

Celălalt român din echipa Parmei, Valentin Mihăilă, a fost înlocuit în minutul 58 de Inglese.

După trei etape disputate, Parma este pe locul 3 cu 7 puncte, în urma celor de la Brescia, Pisa și Ascoli care au toate maximum de puncte.

Echipa de start Parma: Buffon – Brunetta, Cobbaut, Correia, Danilo, Del Prato, Juric, Mihăilă, Schiattarella, Sohm, F. Vazquez