Dennis Man s-a accidentat, Mihăilă a marcat, dar Parma a pierdut „thrillerul” cu ultima clasată

de Lucian Dănilă | 24 aprilie 2021, 9:17 PM | Sport

0

Parma este ca și retrogradată după ce a pierdut o nouă partidă pe teren propriu. Gruparea italiană la care evoluează arădeanul Dennis Man și Valentin Mihăilă a întâlnit ultima clasată din Serie A, Crotone. Ambii fotbaliști români au început ca titulari.

Dennis Man a fost înlocuit în minutul 20 cu Gervinho, după ce se pare că a acuzat o întindere. Încă nu știm diagnosticul în cazul său. La momentul înlocuirii arădeanului, scorul era 1-0 pentru oaspeți, prin reușita lui Magallan din minutul 14. Parma avea să egaleze în minutul 29 prin Hernani, dar Crotone a intrat la vestiare cu un avantaj de două goluri, 3-1, după reușitele lui Simy (42) și Ounas (45).

După doar 9 minute din cea de-a doua parte, Parma avea să egaleze. Gervinho a marcat pentru 2-3 în minutul 49, pentru ca în minutul 54, craioveanul Valentin Mihăilă să egaleze cu un șut din interiorul careului.

Crotone avea să câștige partida cu 4-3 după reușita din penalty a lui Simy din minutul 69.

Atât Parma, cât și Crotone, sunt ca și retrogradate în Serie B.