joi, 25 aprilie, 2024

Dennis Man, la prima înfrângere în Serie B. Golul lui Mihăilă nu a ajutat echipa

de Lucian Dănilă | 20 septembrie 2021, 8:10 AM | Sport

0

Parma a avut un start bun de sezon, iar acest lucru se datorează și evoluțiilor bune ale celor doi români, arădeanul Dennis Man și Valentin Mihăilă.

Aseară, Parma a jucat pe teren propriu cu Cremonese, echipă care în trei etape a adunat 6 punte, două victorii și o înfrângere. Mihăilă a reușit să înscrie în minutul 73, când scorul era 2-0 pentru oaspeți. Enzo Maresca l-a înlocuit totuși în minutul 86, după ce românul a părut că arată semne de nervozitate și risca eliminarea, având deja un cartonaș galben.

Schimbările nu au reușit să schimbe cursul jocului, iar Parma a pierdut prima partidă a sezonului, 2-1, contra celor de la Cremonese.

Spre deosebire de etapa trecută, când Parma a învins cu 4-0 pe Pordenone și Man a reușit să marcheze, acum fostul jucător de la UTA și FCSB nu a reușit să mai fie decisiv. Antrenorul italian al Parmei a decis să-l schimbe în minutul 84, chiar dacă gazdele erau conduse și căutau golul egalizator, scrie digisport.ro.

După patru etape, Parma ocupă locul 8 în clasament cu 7 puncte. Clasamentul este condus de Pisa, cu 12 puncte, și de Brescia cu 10 puncte.