Debut dificil pentru UTA! S-a stabilit programul la Liga a 2-a. Arădenii încep în deplasare

    de Lucian Dănilă | 25 iulie 2017, 6:37 PM | Sport

    1

    UTA are parte de un debut foarte dificil în noua ediție de campionat în Liga a 2-a. Echipa antrenată din acest an de Adrian Mihalcea se va deplasa în Cetatea Chindiei, acolo unde va întâlni una dintre contracandidatele la promovare, Chindia Târgoviște.

    Chindia a fost contracandidata arădenilor și în ultimele două ediții din campionat, UTA reușind să ia fața grupării târgoviștene în ceea ce privește accesul la barajul pentru Liga 1. Alb roșii au disputat în ultimele două ediții de campionat trei meciuri pe terenul din Târgoviște:

    23 martie 2016: Chindia – UTA 3-0 – sezon regulat

    20 aprilie 2016: Chindia – UTA 1-1 – play-off

    27 noiembrie 2016: Chindia – UTA 0-3

    În etapa a doua, UTA va juca la Șiria cu nou promovata Metaloglobus, acesta fiind primul meci oficial al lui Adrian Mihalcea și al noilor veniți în această vară în fața propriilor suporteri.

    Derby-ul cu ASU Poli are loc în 14 octombrie (sau într-una din zilele acelui weekend), partida urmând să se dispute la Timișoara.

    Gruparea arădeană se va mai deplasa o dată la Timișoara în data de 8 noiembrie pentru meciul cu Ripensia.

    FOTO: Strătilă și Cherchez se vor întâlni în prima etapă, la Târgoviște

     

    PROGRAMUL TURULUI ȘI AL PRIMELOR DOUĂ ETAPE DIN RETUR ÎN LIGA 2

    ETAPA 1 – 5 august 2017

    Luceafărul Oradea – Metalul Reşiţa

    Ripensia Timişoara – Foresta Suceava

    ASA Târgu Mureş – Ştiinţa Miroslava

    Dacia Unirea Brăila – ASU Politehnica Timişoara

    SCM Piteşti – Pandurii Târgu Jiu

    Chindia Târgovişte – UTA Arad

    Metaloglobus Bucureşti – Olimpia Satu Mare

    Academica Clinceni – Dunărea Călăraşi

    CS Mioveni – CS Afumaţi

    AFC Hermannstadt – CS Baloteşti

     

    ETAPA 2 – 12 august 2017

    Metalul Reşiţa – CS Baloteşti

    CS Afumaţi – AFC Hermannstadt

    Dunărea Călăraşi – CS Mioveni

    Olimpia Satu Mare – Academica Clinceni

    UTA Arad – Metaloglobus Bucureşti

    Pandurii Târgu Jiu – Chindia Târgovişte

    ASU Politehnica Timişoara – SCM Piteşti

    Ştiinţa Miroslava – Dacia Unirea Brăila

    Foresta Suceava – ASA Târgu Mureş

    Luceafărul Oradea – Ripensia Timişoara

     

    ETAPA 3 – 19 august 2017

    Ripensia Timişoara – Metalul Reşiţa

    ASA Târgu Mureş – Luceafărul Oradea

    Dacia Unirea Brăila – Foresta Suceava

    SCM Piteşti – Ştiinţa Miroslava

    Chindia Târgovişte – ASU Politehnica Timişoara

    Metaloglobus Bucureşti – Pandurii Târgu Jiu

    Academica Clinceni – UTA Arad

    CS Mioveni – Olimpia Satu Mare

    AFC Hermannstadt – Dunărea Călăraşi

    CS Baloteşti – CS Afumaţi

     

    ETAPA 4 – 23 august 2017 – intermediară

    Metalul Reşiţa – CS Afumaţi

    Dunărea Călăraşi – CS Baloteşti

    Olimpia Satu Mare – AFC Hermannstadt

    UTA Arad – CS Mioveni

    Pandurii Târgu Jiu – Academica Clinceni

    ASU Politehnica Timişoara – Metaloglobus Bucureşti

    Ştiinţa Miroslava – Chindia Târgovişte

    Foresta Suceava – SCM Piteşti

    Luceafărul Oradea – Dacia Unirea Brăila

    Ripensia Timişoara – ASA Târgu Mureş

     

    ETAPA 5 – 26 august 2017

    ASA Târgu Mureş – Metalul Reşiţa

    Dacia Unirea Brăila – Ripensia Timişoara

    SCM Piteşti – Luceafărul Oradea

    Chindia Târgovişte – Foresta Suceava

    Metaloglobus Bucureşti – Ştiinţa Miroslava

    Academica Clinceni – ASU Politehnica Timişoara

    CS Mioveni – Pandurii Târgu Jiu

    AFC Hermannstadt – UTA Arad

    CS Baloteşti – Olimpia Satu Mare

    CS Afumaţi – Dunărea Călăraşi

     

    ETAPA 6 – 2 septembrie 2017

    Metalul Reşiţa – Dunărea Călăraşi

    Olimpia Satu Mare – CS Afumaţi

    UTA Arad – CS Baloteşti

    Pandurii Târgu Jiu – AFC Hermannstadt

    ASU Politehnica Timişoara – CS Mioveni

    Ştiinţa Miroslava – Academica Clinceni

    Foresta Suceava – Metaloglobus Bucureşti

    Luceafărul Oradea – Chindia Târgovişte

    Ripensia Timişoara – SCM Piteşti

    ASA Târgu Mureş – Dacia Unirea Brăila

     

    ETAPA 7 – 9 septembrie 2017

    Dacia Unirea Brăila – Metalul Reşiţa

    SCM Piteşti – ASA Târgu Mureş

    Chindia Târgovişte – Ripensia Timişoara

    Metaloglobus Bucureşti – Luceafărul Oradea

    Academica Clinceni – Foresta Suceava

    CS Mioveni – Ştiinţa Miroslava

    AFC Hermannstadt – ASU Politehnica Timişoara

    CS Baloteşti – Pandurii Târgu Jiu

    CS Afumaţi – UTA Arad

    Dunărea Călăraşi – Olimpia Satu Mare

     

    ETAPA 8 – 16 septembrie 2017

    Metalul Reşiţa – Olimpia Satu Mare

    UTA Arad – Dunărea Călăraşi

    Pandurii Târgu Jiu – CS Afumaţi

    ASU Politehnica Timişoara – CS Baloteşti

    Ştiinţa Miroslava – AFC Hermannstadt

    Foresta Suceava – CS Mioveni

    Luceafărul Oradea – Academica Clinceni

    Ripensia Timişoara – Metaloglobus Bucureşti

    ASA Târgu Mureş – Chindia Târgovişte

    Dacia Unirea Brăila – SCM Piteşti

     

    ETAPA 9 – 23 septembrie 2017

    SCM Piteşti – Metalul Reşiţa

    Chindia Târgovişte – Dacia Unirea Brăila

    Metaloglobus Bucureşti – ASA Târgu Mureş

    Academica Clinceni – Ripensia Timişoara

    CS Mioveni – Luceafărul Oradea

    AFC Hermannstadt – Foresta Suceava

    CS Baloteşti – Ştiinţa Miroslava

    CS Afumaţi – ASU Politehnica Timişoara

    Dunărea Călăraşi – Pandurii Târgu Jiu

    Olimpia Satu Mare – UTA Arad

     

    ETAPA 10 – 30 septembrie 2017

    Metalul Reşiţa – UTA Arad

    Pandurii Târgu Jiu – Olimpia Satu Mare

    ASU Politehnica Timişoara – Dunărea Călăraşi

    Ştiinţa Miroslava – CS Afumaţi

    Foresta Suceava – CS Baloteşti

    Luceafărul Oradea – AFC Hermannstadt

    Ripensia Timişoara – CS Mioveni

    ASA Târgu Mureş – Academica Clinceni

    Dacia Unirea Brăila – Metaloglobus Bucureşti

    SCM Piteşti – Chindia Târgovişte

     

    ETAPA 11 – 7 octombrie 2017

    Chindia Târgovişte – Metalul Reşiţa

    Metaloglobus Bucureşti – SCM Piteşti

    Academica Clinceni – Dacia Unirea Brăila

    CS Mioveni – ASA Târgu Mureş

    AFC Hermannstadt – Ripensia Timişoara

    CS Baloteşti – Luceafărul Oradea

    CS Afumaţi – Foresta Suceava

    Dunărea Călăraşi – Ştiinţa Miroslava

    Olimpia Satu Mare – ASU Politehnica Timişoara

    UTA Arad – Pandurii Târgu Jiu

     

    ETAPA 12 – 14 octombrie 2017

    Metalul Reşiţa – Pandurii Târgu Jiu

    ASU Politehnica Timişoara – UTA Arad

    Ştiinţa Miroslava – Olimpia Satu Mare

    Foresta Suceava – Dunărea Călăraşi

    Luceafărul Oradea – CS Afumaţi

    Ripensia Timişoara – CS Baloteşti

    ASA Târgu Mureş – AFC Hermannstadt

    Dacia Unirea Brăila – CS Mioveni

    SCM Piteşti – Academica Clinceni

    Chindia Târgovişte – Metaloglobus Bucureşti

     

    ETAPA 13 – 21 octombrie 2017

    Metaloglobus Bucureşti – Metalul Reşiţa

    Academica Clinceni – Chindia Târgovişte

    CS Mioveni – SCM Piteşti

    AFC Hermannstadt – Dacia Unirea Brăila

    CS Baloteşti – ASA Târgu Mureş

    CS Afumaţi – Ripensia Timişoara

    Dunărea Călăraşi – Luceafărul Oradea

    Olimpia Satu Mare – Foresta Suceava

    UTA Arad – Ştiinţa Miroslava

    Pandurii Târgu Jiu – ASU Politehnica Timişoara

     

    ETAPA 14 – 28 octombrie 2017

    Metalul Reşiţa – ASU Politehnica Timişoara

    Ştiinţa Miroslava – Pandurii Târgu Jiu

    Foresta Suceava – UTA Arad

    Luceafărul Oradea – Olimpia Satu Mare

    Ripensia Timişoara – Dunărea Călăraşi

    ASA Târgu Mureş – CS Afumaţi

    Dacia Unirea Brăila – CS Baloteşti

    SCM Piteşti – AFC Hermannstadt

    Chindia Târgovişte – CS Mioveni

    Metaloglobus Bucureşti – Academica Clinceni

     

    ETAPA 15 – 4 noiembrie 2017

    Academica Clinceni – Metalul Reşiţa

    CS Mioveni – Metaloglobus Bucureşti

    AFC Hermannstadt – Chindia Târgovişte

    CS Baloteşti – SCM Piteşti

    CS Afumaţi – Dacia Unirea Brăila

    Dunărea Călăraşi – ASA Târgu Mureş

    Olimpia Satu Mare – Ripensia Timişoara

    UTA Arad – Luceafărul Oradea

    Pandurii Târgu Jiu – Foresta Suceava

    ASU Politehnica Timişoara – Ştiinţa Miroslava

     

    ETAPA 16 – 8 noiembrie 2017 – intermediară

    Metalul Reşiţa – Ştiinţa Miroslava

    Foresta Suceava – ASU Politehnica Timişoara

    Luceafărul Oradea – Pandurii Târgu Jiu

    Ripensia Timişoara – UTA Arad

    ASA Târgu Mureş – Olimpia Satu Mare

    Dacia Unirea Brăila – Dunărea Călăraşi

    SCM Piteşti – CS Afumaţi

    Chindia Târgovişte – CS Baloteşti

    Metaloglobus Bucureşti – AFC Hermannstadt

    Academica Clinceni – CS Mioveni

     

    ETAPA 17 – 11 noiembrie 2017

    CS Mioveni – Metalul Reşiţa

    AFC Hermannstadt – Academica Clinceni

    CS Baloteşti – Metaloglobus Bucureşti

    CS Afumaţi – Chindia Târgovişte

    Dunărea Călăraşi – SCM Piteşti

    Olimpia Satu Mare – Dacia Unirea Brăila

    UTA Arad – ASA Târgu Mureş

    Pandurii Târgu Jiu – Ripensia Timişoara

    ASU Politehnica Timişoara – Luceafărul Oradea

    Ştiinţa Miroslava – Foresta Suceava

     

    ETAPA 18 – 18 noiembrie 2017

    Metalul Reşiţa – Foresta Suceava

    Luceafărul Oradea – Ştiinţa Miroslava

    Ripensia Timişoara – ASU Politehnica Timişoara

    ASA Târgu Mureş – Pandurii Târgu Jiu

    Dacia Unirea Brăila – UTA Arad

    SCM Piteşti – Olimpia Satu Mare

    Chindia Târgovişte – Dunărea Călăraşi

    Metaloglobus Bucureşti – CS Afumaţi

    Academica Clinceni – CS Baloteşti

    CS Mioveni – AFC Hermannstadt

     

    ETAPA 19 – 25 noiembrie 2017

    AFC Hermannstadt – Metalul Reşiţa

    CS Baloteşti – CS Mioveni

    CS Afumaţi – Academica Clinceni

    Dunărea Călăraşi – Metaloglobus Bucureşti

    Olimpia Satu Mare – Chindia Târgovişte

    UTA Arad – SCM Piteşti

    Pandurii Târgu Jiu – Dacia Unirea Brăila

    ASU Politehnica Timişoara – ASA Târgu Mureş

    Ştiinţa Miroslava – Ripensia Timişoara

    Foresta Suceava – Luceafărul Oradea

    Prima parte a campionatului continuă cu încă două etape din retur, pe 2 decembrie, respectiv 9 decembrie. Partea a doua a sezonului se reia pe 24 februarie 2018 şi se încheie pe 2 iunie 2018. În acest interval vor avea loc încă două etape intermediare, pe 18 aprilie 2018, respectiv 16 mai 2018.

    Distribuie articolul

    Comentarii

    1. La 5 min.dupa extragere stiam programul UTA-ei si pot spune ca meciul de la Targoviste e unul dificil si nu uit pe Honciu ce s-a distrat cu Gligor si Manea in returul de 2-2 cand Barna a fost descalificat ca portar prin interventiile haioase ce le-a avut.Desi ei au pe Ghergu ,,serif la fotbal,,,totusi cred ca UTA in cel mai rau caz face egal !Mihalcea adu si pe Carstocea ca nu se stie cine se accidenteaza sau e magnet al cartonaselor.Acum ciobanu Bealy cred ca v-a fi eliminat de berea pragheza Pilzen in returul de saptamana viitoare.Asta ca sa mai taca infumuratul de Duky si Man sa-si aduca aminte de UTA unde juca titular.Hai UTA !

      0 voturi
      +1
      -1

    Scrie un comentariu

    4 + 0 =

    Redacția Special Arad își rezervă dreptul de a selecta și a modera comentariile în funcție de relevanța lor față de subiect. Comentariile care nu fac referire la subiectul prezentat nu vor fi aprobate. De asemenea, răspunderea juridică aparține autorului comentariului.

    Acest site folosește cookies. Prin navigarea pe acest site, vã exprimați acordul asupra folosirii lor. Am actualizat politicile în conformitate cu Regulamentul (UE) 2016/679 privind protecția persoanelor fizice în ceea ce privește prelucrarea datelor cu caracter personal și privind libera circulație a acestor date. Detalii.