miercuri, 8 mai, 2024

David Miculescu, pe teren la înfrângerea selecționatei U23 în fața echipei similare a Mexicului

de Lucian Dănilă | 6 iunie 2021, 5:33 PM | Sport

0

David Miculescu a evoluat în ultimele 12 minute ale jocului pe care selecționata U23 a României, condusă de Nicolae Dică, l-a pierdut în fața selecționatei similare a Mexicului, într-un meci disputat la Marbella, în Spania.

Unicul gol al partidei a fost marcat de către Ricardo Angulo, în minutul 76, când a pătruns în careu pe partea stângă și a șutat la colțul lung, pe sub fundașul Cristian Manea.

David Miculescu, fotbalistul echipei UTA, l-a înlocuit în minutul 78 al partidei pe jucătorul formației Viitorul, Andrei Ciobanu.

România U23 susține o altă partidă amicală în vederea pregătirilor pentru Jocurile Olimpice de la Tokyo, cu Australia, pe 8 iunie, de la ora 21:00.

ROMANIA – MEXIC 0-1

A marcat: Angulo (76)

ROMÂNIA: 12. Aioani – 2. Boboc, 6. Manea, 16. Nedelcu (17. Grigore, 88), 19. Velisar (15. Rațiu, 78) – 10. Cîmpanu (9. Ganea, 61), 8. Marin (Cpt.) (22. Perianu, 88), 7. Popescu (18. Dulca, 61), 11. Ciobanu (5. Miculescu, 78), 20. Mățan – 21. Costache.
    Selecționer: Nicolae Dică.
    Rezerve: 1. Popa, 3. Buta, 5. Miculescu, 9. Ganea, 15. Rațiu, 17. Grigore, 18. Dulca, 22. Perianu

MEXIC: 1. Malagon – 2. Lorona, 18. Sepulveda, 4. Angulo, 14. Aguirre (Cpt.) – 8. Ruiz (11. Guzman, 71), 16 Esquivel – 7. Torres (19. Angulo, 71), 10. Vega (17. Sanchez, 85), 15. Beltran (6. Cervantes, 71) – 9. Macias.
    Selecționer: Jaime Lozano
    Rezerve: 12. Jurado, 3. Alvarez, 5. Vasquez, 6. Cervantes, 11. Zendejas, 13. Mozo, 17. Sanchez, 19. Angulo, 20. E. Aguirre, 21. Guzman, 22. L. Mendez, 23. M. Almaraz, 25. T. Gimenez