miercuri, 24 aprilie, 2024

Dan Petrescu: „Am avut noroc, nu așa trebuia să jucăm, dar la Arad nu va mai câștiga nimeni”

de Lucian Dănilă | 26 septembrie 2021, 11:42 PM | Sport

0

Dan Petrescu spune că echipa sa a avut noroc în meciul din această seară de la Arad. La declarațiile date imediat după meci, fostul internațional, acum antrenor al echipei CFR Cluj, a spus:

„A fost o victorie norocoasă, trebuie să recunoaștem. Am întâlnit un adversar foarte puternic pe teren propriu, ne-au dominat în repriza a doua. Nu ăsta era planul, nu așa trebuia să jucăm. Atât au putut jucătorii care au intrat, am avut soluții puține pe bancă. N-am avut soluții de atac, ca să marcăm și al doilea gol.

Urmează meciuri grele, echipa a părut obosită în repriza a doua și am scos un 1-0 incredibil. Nu cred că altă echipă din România va mai câștiga la Arad. Am rămas impresionat de UTA, dar și de jucătorii noștri care au muncit enorm. Trebuie să ajungem la poartă, să avem ocazii, nu-mi place așa! Dacă joci cu Sevilla poți arăta așa, dar altfel nu. Sper să jucăm și mai bine în atac după ce se vor întoarce atacanții, acum nu avem cu cine.

Sper ca jucătorii să nu se mai accidenteze pe la echipele naționale, toți care merg la echipele naționale se întorc accidentați”.