Cu faţa plină de sânge, fetița Aya își strigă disperată tatăl. Efectele cutremurătoare ale unui război care nu este al ei





Noi imagini dramatice din Siria. O fetiță din orașul Talbiseh a fost filmată în timp ce își strigă disperată tatăl. Micuța a fost rănită în urma bombardamentelor, iar fața ei este acoperită parțial de sânge.
Fetița a ajuns la spital cu mai multe răni şi cu faţa plină de sânge. În timp ce medicii o îngrijesc, copila plânge şi urlă după tatăl ei, de care nu ştie dacă a supravieţuit.
Aya se afla acasă atunci când a explodat bomba, iar acoperişul locuinţei a căzut peste ei.
Din fericire, tatăl copilei a scăpat, iar cei doi au fost reuniţi la scurt timp după ce Aya a ajuns la spital, scrie Independent.md.
Comentariile portalului
PS Iar după ce-l veți scrie și-i veți da și un titlu, probabil veți întelege că autorul știe totdeauna cel mai bine ce vrea să transmită prin (...)
Repet: aștept cu nerăbdare articolul.
Domnului primar,cat si consilierilor lachei locali,le uram ca sa aiba nevoie cat mai curand de serviciile medicale,insa nu din comuna,ci de spital,pentru a realiza marsavia (...)