Cod galben de fenomene meteo periculoase pentru județ
Meteorologii au emis COD GALBEN de fenomene meteo periculoase, vantul va sufla cu intensitate, iar in mai multe zone se vor inregistra descarcari electrice.
Avertizare de tip nowcasting:
În zona: Județul Arad: Pecica, Nădlac, Vinga, Secusigiu, Semlac, Felnac, Șeitin, Iratoșu, Zădăreni, Peregu Mare, Dorobanți;
Județul Timiş: Sânnicolau Mare, Jimbolia, Variaș, Săcălaz, Dudeștii Vechi, Lenauheim, Cărpiniș, Sânandrei, Comloșu Mare, Periam, Satchinez, Orțișoara, Cenad, Teremia Mare, Lovrin, Biled, Sânpetru Mare, Cenei, Tomnatic, Uivar, Șandra, Saravale, Becicherecu Mic, Iecea Mare, Dudeștii Noi, Gottlob, Pesac, Checea, Otelec, Beba Veche, Valcani;
Se vor semnala : Frecvente descărcări electrice. Fenomene asociate: averse
Fenomene asociate : intensificări de scurtă durată ale vântului
Observatii : sistemul noros se deplasează pe direcție SV-NE
sursa: ANM


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)