Cod galben de ceață în trei județe, inclusiv Arad!
Meteorologii au emis, vineri dimineaţă, avertizări COD GALBEN de ceaţă valabile în mai multe judeţe, printre care și Arad, scrie romaniatv.net.
Se vor semnala ceață care determină reducerea vizibilității local sub 200 m, izolat sub 50 m, între orele 8:10 şi 10:30, în zona Chișineu-Criș, Curtici, Pecica, Sântana, Dorobanți, Fântânele, Felnac, Grăniceri, Iratoșu, Livada, Macea, Mișca, Olari, Șagu, Secusigiu, Semlac, Șepreuș, Șicula, Șimand, Sintea Mare, Socodor, Șofronea, Vladimirescu, Zădăreni, Zărand, Zimandu Nou.
Fenomenul se va produce în special în zonele joase inclusiv drumurile naționale și europene.
În același interval orar se preconizează ceață și în județul Caraș-Severin (Bocșa, Moldova Nouă, Reșița, Berliște, Berzovia, Ciuchici, Doclin, Dognecea, Forotic, Gârnic, Grădinari, Lupac, Naidăș, Ocna de Fier, Pojejena, Răcășdia, Ramna, Sichevița, Socol, Târnova, Ticvaniu Mare, Vărădia, Vrani).
Între orele 8:10 şi 10:00, în judeţul Argeș (Câmpulung, Curtea de Argeș, Albeștii de Argeș, Aninoasa, Arefu, Băiculești, Bălilești, Berevoești, Brăduleț, Bughea de Jos, Bughea de Sus, Cepari, Cetățeni, Cicănești, Ciofrângeni, Corbeni, Corbi, Coșești, Domnești, Godeni, Hârtiești, Mălureni, Mihăești, Mioarele, Mușătești, Nucșoara, Pietroșani, Poienarii de Muscel, Sălătrucu, Schitu Golești, Stâlpeni, Stoenești, Șuici, Tigveni, Valea Danului, Valea Iașului, Valea Mare Pravăț, Vlădești, Vulturești) se vor semnala ceaţă, care determină vizibilitate scăzută, local sub 200m şi izolat sub 50m.
















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)