Clasări pe podium pentru luptătorii şi judocanii de la CSŞ Gloria Arad

de Dan Lazăr | 28 martie 2022, 8:31 AM | Sport | Știri Arad

0

Noi rezultate pozitive pentru Clubul Sportiv Școlar „Gloria” Arad, obţinute la sfârșitul săptămânii trecute.

Astfel, Daniel Rus a obținut medalia de aur și a devenit campion național în cadrul categoriei 110kg la Campionatul Național Școlar la Lupte greco-romane desfășurat la Pitești, în perioada 25-27.03.2022. În cadrul aceleiași competiții, Denis Dumitrean (categoria 51kg) a obținut bronzul, iar Denis Brîncovan (categoria 71kg) a fost foarte aproape de o medalie obținând locul V.

La Reșița, în cadrul Campionatului Național Școlar de Lupte libere feminin desfășurat în perioada 25-27.03.2022, Anna Maria Hotăran a obținut locul III la categoria 73kg, iar Ioana Nicoleta Stoica a fost și ea foarte aproape de o medalie, obținând locul V la categoria 43kg.

În cadrul Campionatului Național de judo U16 desfășurat în perioada 26-27.03.2022 la Satu Mare, Tudor Barta (sportiv cu dublă legitimare CSM Arad – CSS „Gloria” Arad) a obținut locul III în cadrul categoriei 46kg, iar Amalia Kuba a obținut locul VII în cadrul categoriei 57kg.

„Felicitări sportivilor şi profesorilor CSŞ Gloria Arad din cadrul secțiilor de lupte, Ioan Coste, Ovidiu Burghelea și Razvan Codrean, judo, Alin Moț, Takacs Iosif, Cristian Mercea și Luca Kunszabo, și antrenorilor secției de judo din cadrul CSM Arad, Gabriela Botaș și Ionel Lazăr”, spune Paul Barta, directorul CSŞ Gloria Arad.