Cel mai înalt bloc din Arad e aproape gata
Ca făcând parte din „Parcul rezidențial ADORA”, blocul ce s-a înălțat deja pe Strada Cocorilor, pe ruinele fostei Fabrici de Strunguri este, deja, cea mai înaltă clădire din Arad. Construcția – pe care o puteți vedea în galeria foto atașată știrii, așa cum arăta acum două ore – este un imobil de locuințe cu parter plus 11 etaje, după cum se poate citi pe tabla de șantier cuprinzând datele esențiale ale lucrării. Din moment ce, până acum, Hotelul Continental (la origini – Astoria) deținea recordul de cea mai înaltă clădire, având 11 etaje, iată, cea de pe Cocorilor, colț cu Artileriei, a detronat-o…














Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)