Bărbat izbit pe o trecere de pietoni din Grădiște. Acesta a ajuns inconștient la Spital (FOTO)





Știri Arad. Un pieton a fost accidentat grav la ieșirea din cartierul Grădiște, chiar în timp ce traversa printr-un loc regulamentar.
Astfel, conducătorul unui autoturism marca Opel Combo, înmatriculat în județul Arad, care circula pe strada Petru Rareș, dinspre Pasajul Grădiște spre ieșirea către Oradea, în apropierea stației peco MOL, surprinde și accidentează un bărbat care se afla în traversare pe trecerea de pietoni, trecere prevăzută cu indicatoare și marcaj. În urma impactului, pietonul a fost târât efectiv aproximativ 5 metri, ajungând pe trotuarul aflat în afara părții carosabile.
La fața locului a sosit de urgență un echipaj SMURD, acesta preluând victima, aflată în stare de inconștiență, și transportând-o la Unitatea de Primiri Urgențe a Spitalului Clinic Județean Arad.
Poliția efectuează cercetări cu privire la modul în care s-a produs accest accident de circulație.
Comentariile portalului
Au fost nominalizați "la pachet"? "Din cei 500 de nominalizați", cum oare, au fost aleși ambii deodată și concomitent printre cei 13?!
Dilema alegatorului roma,eu cu cine votez ? Alegere intre un olimpic la matematica,dovedit turnator la securitate,in 1988,cu ocazia deplasarii in Australia,si un zapacit dubios,dar care a (...)
Digi24 nu este o televiziune aservită, ci primul post de știri din România. Despre Realitatea TV se poate spune inversul. Cu alte cuvinte vorbim ca să ne aflăm î (...)