Bănuit de comiterea unui furt dintr-o poşetă
Poliţiştii Biroului de Investigaţii Criminale au identificat un bărbat, bănuit de comiterea unui furt dintr-o poşetă.
În urma cercetărilor efectuate, s-a stabilit că la data de 21 iunie a c., bărbatul, de 28 de ani, din Arad, profitând de neatenţia victimei, ar fi sustras dintr-o poşetă aflată pe masa unui bar, din municipiu, suma de 550 de lei.
Prejudiciul cauzat a fost recuperat, pe numele celui în cauză fiind întocmit un dosar de cercetare penală sub aspectul săvârşirii infracţiunii de furt.


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)