Argentina – Iran, 1-0. Lionel Messi aduce victoria în minutele de prelungire

de Special Arad | 22 iunie 2014, 2:44 AM | Sport

0

Argentina a suferit teribil în partida din această după-amiază, cu Iranul, dar a obținut victoria grație unui gol reușit de Lionel Messi în ultimele secunde, scrie EVZ.ro.

Argentina nu a avut deloc parte de un galop de sănătate în jocul cu iranienii. Maeștri ai antijocului, perșii s-au apărat timp de 90 de minute pe trei linii și au sperat că vor scăpa cu poarta intactă. „Pumele” nu au strălucit, iar Messi, Aguero, Di Maria și Higuain au fost apatici. Asiaticii puteau lovi de două ori, în partea secundă, dar Romero s-a opus unei mari surprize. Sud-americanii au loviat abia în minutul 90+1, atunci când superstarul Lionel Messi a prins un șut de excepție și a adus calificarea echipei sale în „optimi”.