Arădean trimis în judecată pentru violarea unei adolescente de 14 ani
Știri Arad. Procurorii din cadrul Parchetului de pe lângă Tribunalul Arad, prin rechizitoriul din data 17.04.2015, au dispus, trimiterea în judecată a inculpatului MITRAN NICOLAE, pentru săvârşirea infracţiunii de viol în formă continuată.
Din probatoriul administrat în cauză a rezultat că, în data de 26.01.2006, în jurul orelor 1820, inculpatul a întreţinut, prin constrângere şi profitând de imposibilitatea acesteia de a-şi exprima voinţa – prin ameninţare cu un briceag – două acte sexuale, unul oral şi unul vaginal cu minora Z. C. în vârstă de 14 ani.
Dosarul a fost înaintat spre competentă soluţionare la Judecătoria Arad.
Facem precizarea că trimiterea în judecată este o etapă a procesului penal reglementată de Codul de procedură penală, având ca scop crearea cadrului procesual de administrare a probatoriului, activitate care nu poate, în nicio situaţie, să înfrângă principiul prezumţiei de nevinovăţie.


















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)