vineri, 29 martie, 2024

Ana Bogdan, înfrântă de Andrea Petkovic în primul tur de la Budapesta

de Special Arad | 19 februarie 2019, 8:20 AM | Sport

0

Ana Bogdan, 104 WTA, a suferit o înfrângere categorică în turul inaugural al turneului WTA de la Budapesta. Jucătoarea noastră a fost învinsă în minimum de seturi de nemțoaica Andrea Petkovic, 66 WTA, scor 1-6, 0-6, după doar 59 de minute de joc, potrivit GSP.ro

Ana Bogdan a câștigat un singur game pe toată durata partidei, în primul set, însă nu și-a făcut serviciul nici măcar o dată în meci. Petkovic a fost în control total, a fost excelentă la retur și a obținut una dintre cele mai facile victorii ale carierei.

Ana Bogdan nu e singura jucătoare din România prezentă în primul tur de la Budapesta. Sorana Cîrstea, 108 WTA, o va înfrunta marți pe unguroaica Anna Bondar, 21 de ani, a 223-a jucătoare a lumii, în timp ce Irina Begu, 72 WTA, o va înfrunta pe Mona Barthel, 80 WTA.

sursa: GSP.ro