Alin – polițist la DGA – a murit la 42 de ani pe drumul Arad – Oradea! (VIDEO)

Un motociclist în vârstă de 42 de ani a murit în weekend în urma unui accident rutier produs pe DN79, la ieșirea din Nojorid, spre Leș. În evenimentul rutier au mai fost implicate şi două autoturisme.
Motociclistul circula în spatele unei maşini Logan MCV, pe care a acroşat-o, iar de acolo a fost aruncat pe contrasens, unde a fost izbit în plin de o altă maşină. Impactul a fost devastator, bărbatul intrând în stop cardio respirator.
„La locul accidentului a fost un echipaj al SMURD, iar victima a fost resuscitată aproape o oră. Din păcate, însă, fără succes”, a precizat pentru BIHOREANUL dr. Hadrian Borcea, şeful SMURD Bihor.
BIHOREANUL a aflat că victima este un poliţist de la Direcţia Generală Anticorupţie – Serviciul Judeţean Bihor, şi se numeşte Alin Şerban. Vestea dispariţiei i-a şocat pe colegii săi, care îl descriu ca fiind „un băiat de nota 10″.
„Pe DN 79, în afara localităţii Nojorid, un bărbat de 42 ani din Oradea, în timp ce conducea o motocicletă, din cauza nepăstrării unei distanţe corespunzătoare în timpul deplasării, a acroşat din spate un autoturism (Logan MCV – nr), condus de un bărbat de 42 ani din Hunedoara, iar apoi conducătorul motocicletei a fost proiectat pe contrasens fiind accidentat de un alt autoturism (Daewo – nr) condus din sens opus de un tânăr de 23 ani din Oradea”, a explicat pentru BIHOREANUL comisarul Alina Dinu, purtătorul de cuvânt al Poliţiei Bihor.
Polițistul nu se afla în timpul serviciului.
foto: Facebook – Grupul Info Trafic Bihor
Un șofer care circula în spatele motociclistului a surprins momentul accidentului! Vezi filmarea de mai jos!
Sursa: YouTube, Tomi Bihar
Comentariile portalului
Cred ca este un caz care trebuie sa ajunga la Dedeman la Visuri la cheie
Lagroapa De Gunoi Cu Voi Ipocritilor si Mincinosilor…Hai la Vot sã le dãm la Bot
Sa plateasca gunoiul ala iresponsabil ce efectiv la durut undeva cand a luato la goana cu mastodontul ala fara sa gandeasca ca se poate intampla asa ceva . La noi e (...)