Accident grav pe drumul DJ 791 Sântana-Zimand





Din primele cercetări se pare ca accidentul s-a produs pe fondul unei depășiri neregulamentare, autoturismul Dacia autoutilitară care circula din direcția Sântana spre Zimand a intrat în depășirea unui tractor care circula în aceeași direcție de mers, iar autoturismul marca VW a încercat să tripleze cele două autoturisme, dar a intrat în coliziune cu autoturismul Dacia, după care a părăsit partea carosabilă.
În urma coliziunii, cele două autoturisme au fost grav avariate, iar conducătorul autovehiculului din VW și pasagera dreapta au fost răniți fiind transportați la spital. Cei doi tineri sunt din localitatea Sântana.
Poliția face cercetări cu privire la modul de producere a accidentului.
Comentariile portalului
UDMR = partid proeuropean, valori europene etc. Nu mai corespunde acum cu descrierea ?
..aceste "absorbante"Libresse,ale primăriei....c.m.c.ă.c.a.t. și c.c.m.m....c.m..cm....c..nu vor dispărea niciodată,prin ele se cheltuie (...)
Deci vreo 7 mii abonati,plus bilete...stadionul v-a fi plin la orice meci.Ar trebui sa atacam play-off si o cupa europeana!sa nu mai auzim aia 150-200 de fraeri (...)