Accident grav la Cărand. Cele două victime, transportate la spitalul din Sebiș | Foto





Miercuri, 28 martie, în jurul orei 17:00, echipajul SMURD al Detașamentului de Pompieri Sebiș, cu sprijinul unui echipaj de la Serviciul de Ambulanță Județean Arad a intervenit în localitatea Cărand pentru acordarea primului ajutor medical calificat și transportul victimelor la spital în urma unui accident rutier.
Cele doua victime din autoturismul marca Ford, înmatriculat la Arad, au fost preluate în viata, stabile și cooperante și transportate către spitalul Sebiș.
Poliția face cercetări cu privire la modul în care s-a produs accidentul.
Comentariile portalului
Aveți dreptate, nu am fost atent la toate amănuntele, am insistat pe idee. Într-un comentariu anterior însă apare și această informație. Ceea ce este chiar bine, ilustrâ (...)
Se pare că v-a scăpat un detaliu! Nu doar mai marele județului a fost cel dintîi la primirea luminii, ci chiar pupila sa a fost cel care (...)
Mai este o întrebare; de ce a secretizat cnsas nota!? Din articolul de pe g4media se înțelege ca cnsas e prima oară când face asta.