A fost căpitan la UTA, acum pozează în reviste pentru bărbați! (FOTO)
În perioada 2006-2008, Daniel Chiriță purta banderola de căpitan al Bătrânei Doamne, echipă care a urcat atunci două ligi într-o vară. În 2006, UTA retrogradase în Liga a 3-a pentru prima dată în istorie, dar a preluat locul din prima ligă al formației Liberty Salonta.
Marius Lăcătuș, antrenorul de atunci al alb-roșiilor, i-a încredințat banderola de căpitan lui Chiriță și, după un prim sezon mai bun, în al doilea UTA a retrogradat în Liga a 2-a. Acum, la 42 de ani, fostul fundaș și-a definit musculatura la sală și s-a înscris la concursul organizat de revista Men’s Health, pentru a deveni imaginea de pe copertă în februarie 2017.
La profilul de pe site-ul revistei, Chiriță spune că se antrenează 5 zile pe săptămână în regim „total body workout” (pe parcursul unei ședințe e antrenată fiecare grupă de mușchi în parte, în regim intens, cu mișcări de aerobic, exerciții la sol sau cu greutăți medii-mici) și că pune accent pe musculatura abdomenului:
„Am incercat si incerc zi de zi sa devin un model pentru cei din jur prin sport si munca. Pentru familie, prieteni, pentru colegii de la nationala de fotbal a artistilor. Pentru copii de la scoala de fotbal „Daniel Chirita” din Ploiesti pe care o manageriez, incerc sa fiu modelul de om si sportiv care le demonstreaza ca se poate, chiar in situatii dificile, fiind impulsul necesar pentru reusita si dorinta de a fi mai buni pe zi ce trece.Daniel Chiriță n-a renunțat nici la cariera de fotbalist. A semnat cu echipa suporterilor din Ploiești, în Liga a 4 -a”, scrie Men’s Health.
„Ca fost jucator profesionist de fotbal, fost component al reprezentativei nationale a Romaniei, am castigat Cupa Romaniei in 1995 cu Petrolul Ploiesti, am fost campion al Romaniei cu Rapid Bucuresti si al Ucrainei cu Shakhtar Donetsk, am mai jucat la Zenit St Petersburg, Metalist Kharhiv (n.r. nu amintește nimic despre UTA)”, a declarat Chiriță pentru Men’s Health.
















Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)