Unde ieșim în weekend? Programul evenimentelor, filmelor și al concertelor





Știri Arad: Special Arad vă recomandă pentru acest weekend participarea la unul sau la mai multe dintre următoarele evenimente:
Filmele Caravanei Metropolis – Parcul Eminescu
Sâmbătă, 11 Iulie, ora 21:30: Povești Sălbatice (regia Damian Zsifron, nominalizat la Oscar pentru „Cel mai bun film străin”)
Duminică, 12 Iulie, ora 21:30: Orășelul Alandala (regia Veit Helmer, premiul publicului la Zurich Film Festival)
Concerte organizate în cluburi:
Vineri, 10 Iulie: Concert Heep Freedom (tribut Uriah Heep) – Biker Inn, Pădurea Ceala, ora 21:00
Vineri, 10 Iulie: Concert Combo Blue Band (Titi x Octa x Florin)& Jazz in Brooklyn – Club Free Wine Pub, ora 21:30
Târgul Produs în Cluj
Vineri (10 iulie), sâmbătă (11 iulie), duminică (12 iulie) – Piața Avram Iancu: „Târgul Produs de Cluj, Arad și Transilvania găzduiește producători de alimente din carne fabricate după reţete originale, lactate, dulcețuri și sucuri naturale, miere de albine, ulei presat la rece, produse de patiserie și ciocolată de casă. Alături de aceştia vor expune o serie de artizani care vor oferi vizitatorilor costume populare tradiționale din Transilvania, sculpturi în lemn și piatră, bijuterii hand made, produse pe bază de lavandă, săpunuri naturale, cosmetice bio, precum și obiecte realizate din sticlă, împletituri și articole de pielărie”
Cinema City:
Vezi AICI programul filmelor.
Comentariile portalului
Doar resemnare... Schimbarea n-are cum să vină tot de la cei care sunt la putere de 35 de ani, pnl-psd-udmr.
Câte ceva despre verb: "Acesta a adaugat ca expresia „e o impietate si fata de limba romana”, existand „o grava inadvertenta gramaticala intre verbul «a trece» si substantivul «nefiinta»”. „« (...)
Mai spune, că doar e libertatea ta. Peste cele scrise de tine mai adaugă Pământ plat, reptilieni, daci liberi, trezire în conștiința, industria calului, medicina care (...)