Piesă de excepție, în premieră la Teatrul Clasic „Ioan Slavici” din Arad!
Teatrul Clasic „Ioan Slavici“ Arad prezintă marți, 20 ianuarie, la ora 19, în Sala Mare, premiera spectacolului „Parcul” de Botho Strauss, vestitul dramaturg german care a primit premiul Mülheimer Dramatikerpreis, în 1982.
Regizorul piesei este Ştefan Iordănescu, iar distribuția este, după cum urmează:
Helen – Angela Petrean – Varjasi
Georg – Florin Covalciuc
Helma – Roxana Sabău – Nica
Wolf – Sorin Calotă
Titania – Adriana Ghiniţă
Oberon – Ovidiu Ghiniţă
Primul născut (Trufandaua) – Călin Stanciu
Curteanul (Ceremoniosul) – Constantin Florea
Cyprian – Ioan Peter
Băiatul negru – Cosmin Blaga
Fiul– Ionel Bulbuc













Comentariile portalului
Problema este a șoferilor care nu mai pot întoarce după bunul plac și a bicicliștilor care nu mai pot traversa pe bicicleta.
Pai aplicatia de ride sharing poate spune cu ce viteza circula pe tot traseul. Log-ul masinii la fel.
Chiar ar trebui și o consultare,și chiar un referendum. Menționez și zona Garii ,care este efectiv inundată,și care din păcate polarizează și boschetari,creând nesiguranță î (...)