Doi tineri, de 22 și 13 ani, aveau nevoie de acumulatorul unei Dacia papuc. Așa că au furat unul… plus niște chestii de uz casnic





Doi tineri, în vârstă de 22 -, respectiv 13 ani, aveau nevoie de acumulatorul unei autoturism Dacia papuc. Așa că au ieșit la furat… și fiindcă „achiziționarea” a mers foarte bine, au mai furat ce au apucat: un aragaz, o maşină de spălat şi o canistră metalică. Apoi au fost depistați de poliţiştii de investigaţii criminale.
Din cercetările efectuate s-a stabilit că, cei doi tineri, în vârstă de 22, respectiv 13 ani ar fi sustras acumulatorul unui autoturism Dacia papuc, parcat pe un teren viran din cartierul Alfa, iar dintr-o cabană situată în acelaşi cartier ar fi sustras un aragaz, o maşină de spălat şi o canistră metalică.
Bunurile au fost recuperate şi restituite proprietarilor, cercetările fiind continuate de către poliţişti pentru stabilirea întregii activităţi infracţionale.
Comentariile portalului
Iar suntem în urma mediei naționale la prezenta. În condițiile astea, susținătorii cuplului comic Gică Ultras - Piticul Mitoman își vor lua , din nou, judetul înapoi. (...)
@Fer vechi, poți face diferența între presa și o persoana care e demnitar al statului și candideaza la cea mai înaltă funcție în stat? Că dacă vrei (...)
Atât pricepi, de unde nu este nici Dumnezeu nu cere! Ramai cu industria calului, Pământul plat, reptilieni, dacii liberi- ombilicul Terrei, medicina care omoară. Plus aberațiile (...)