Russia Today anunță începerea emisiei în limba română peste 18 zile





LANSARE. Pagina de internet russiatoday.ro anunță începerea emisiei în limba română a postului de propagandă al Kremlinului, Rusiia today, peste 18 zile, scrie HotNews.ro. Potrivit unei număratori inverse publicate pe site, care nu are alt continut pentru moment, până la lansarea televiziunii mai sunt aproximativ 18 zile.
Evenimentul zilei anuntă ca exista si un cont de facebook cu același nume. Cu lansarea postului pro Kremlin a fost asociat Dan Mușetoiu, ex-Money Channel. Russia Today este considerat de occidentali un post de propaganda al Kremlinului. Russia Today este prima televiziune de ştiri în limba engleză din Rusia.
Comentariile portalului
Felicitari! Asa ar trebuii sa procedeze toate comunele!
Mulțumesc
Foarte binee! Chiar mă gândeam la rușinea de la Vladimirescu, bâlci derizoriu, dar noi n-avem trotuare decât pe 2 străzi, însă, Mihai Mag,” copilul “dlui Criș (...)